Belkız Mahallesi 08029, Nolu Cd No: 11 Şehitkamil / GAZİANTEP

Kombi Bakımının Önemi

Kombi Bakımının Önemi

Kombi Bakımının Önemi

Hazin Mühendislik firması olarak doğalgaz tesisat hizmetleri sağladığımız birçok yapıda özellikle konut ve iş yerleri için kombi cihazı kurulumları gerçekleştiriyoruz. Kombi, doğalgaz tesisatı üzerinden enerjiyi alan, elektrik tesisatı üzerinden mekanik çalışma için enerji alan ve ısıtma işlemi gerçekleştirmek için de su tesisatı üzerinden kaynak sağlayan bir sistemdir. Yani kompleks bir yapı sağlayan kombi, özenli bir çalışma sistemi gerçekleştirir.

Bu kompleks yapının gerçekleştirilmesi için günümüze kadar bacalı kombi, hermetik kombi, yoğuşmalı kombi, yarı yoğuşmalı kombi gibi birçok farklı tür kombi markaları tarafından üretilmiştir. Bu markaların hangisinden ürün temin edilirse edilsin, firmamız uygun tesisatlar ile kurulum gerçekleştirerek hizmet vermektedir. Ancak doğru bir kurulum sonrasında da yıllarca doğru kullanım sağlayabilmek için mutlaka bakım işlemlerine önem vermek gerekiyor.

Kombi cihazlarında bakım işlemi profesyonel servisler tarafından yıllık periyotlar ile gerçekleştirilir. En azından her yıl sonbahar mevsiminde kış öncesi bu bakım işlemleri yapılarak kombinin ortaya çıkaracağı arızalar ve yaşanacak sorunların önüne geçilir.

Evinizde düzenli kullanım sağlamanız ile birlikte kombi bakımı özellikle can ve mal güvenliği açısından önem göstermektedir. Çünkü uzun süre bakım yapılmayan kombi cihazları, sağlığınızı tehlikeye atar ve güvenli kullanım oluşturmaz. Sık sık arızalar ile karşılaşır, gaz kaçakları ile sorunlar yaşayabilir ve cihazlarda çok daha büyük masraflar ile karşılaşabilirsiniz.

Kombi Bakımı Ve Kombi Tesisatı İncelemeleri Nasıl Yapılır?

Hazin Mühendislik olarak kombi cihazlarınızda bakım önerimi gibi kombi tesisatı için de mutlaka bakım hizmetlerini düzenli olarak almanızı öneriyoruz. Kombi cihazlarında bakım gerçekleştirilirken, farklı aşamalar ile öncelikle cihazın iç noktasında kazan, ateşleme, vana, eşanjör, elektronik sistem, basınç ve tesisat giriş-çıkış incelemeleri gerçekleştirilir. Sonrasında ise bağlı olduğu tesisatlar üzerinde inceleme yapılır.

Tesisat incelemeleri için gaz tesisatı, elektrik tesisatı ve su tesisatı üzerinden kombiye bağlı noktalarda inceleme yapılır. Hem kombi cihazı üzerinde hem de tesisatlarda yapılan incelemeler sayesinde cihaz sağlıklı ve verimli bir çalışma gerçekleştirir. Düzenli bakım yapılan bir cihazda tesisat arızaları veya cihaz arızaları ile karşılaşmadan sürekli verimli bir kullanımla iyi ısıtma ve tasaruuf elde edebilirsiniz.

Cihazlarda bakım gerçekleştirilmesi kombi cihazlarının çok daha uzun yıllar boyunca sağlıklı şekilde kullanılmasını sağlayacaktır. Düzenli bakım yapılan bir kombi 15-20 sene civarı çalışabilir. Ancak bakım yapılmadığında, 10 yıl dahi dayanması zor olacaktır. Ayrıca bu bakımlar en önemli nokta olan doğalgaz tasarrufunun sağlanabilmesi için mutlaka düzenli şekilde sağlanmalıdır.

Hazin Mühendislik

Gaziantep Doğalgaz Tesisatı Whatsapp Bilgi Hattı
Mutlu Müşterilerimizin Arasına Katılın. Fiyat Teklifi İçin Bizi Arayabilirsiniz: