Belkız Mahallesi 08029, Nolu Cd No: 11 Şehitkamil / GAZİANTEP

Doğalgaz Kurulumu Nasıl Yapılır

Doğalgaz Kurulumu Nasıl Yapılır

Doğalgaz Kurulumu Nasıl Yapılır

90’lı yıllardan itibaren Türkiye’de kullanımı artan doğalgaz, özellikle soğuk havalarda hayat kurtarıcı bir rolü oynar. Birçok ev, işyeri ve merkezi yaşam alanlarında tercih sebebi oldu. İnsan hayatına çok sayıda kolaylıkları olan doğalgaz, ayrıca çevreci bir gaz olduğu için birçok zararın önüne geçebilmektedir. Doğalgazın çok kapsamlı kullanım alanları mevcuttur. Ticari sektörler tarafından da oldukça yaygın kullanılan doğalgaz, fabrikalarda da kullanılır. Kokusu ve rengi bulunmayan doğalgaz, ateş ile buluşur ve mavi renkli alev ile yanmaya başlar. Doğalgazın en önemli tercih edilme sebeplerinden birisi, herhangi bir atık bırakmaması. Kömür gibi yakıta göre zahmet gerektirmemesi ve geride hiçbir atık bırakmaması, kuşkusuz doğalgazı tercih etme sebeplerinden en önemlileridir. Çok kısa sürede yanan doğalgaz, günümüzde birçok farklı alanda yakacak ve hammadde olmak üzere 2 amaçla kullanılır.

Doğalgaz Kurulumu Nasıl Yapılır?

Genelde ev ve şirketlerde kullanılan doğalgazın tesisatını mevcut belediyelere bağlı olarak çalışan doğalgaz firmalarının bağlantıları, doğalgazı dağıtırken yapmışlardır. Yeni binalar inşa edilirken, bu bağlantılardan tesisatlar için izin alınması gerekir. Eğer tesisat yetkilileri tesisatın kontrol aşamasında herhangi bir sorun ile karşılaşmaz ise gaz açılımını gerçekleştirir. Biz Hazin Mühendislik yetkili firma ( Hazin Mühendislik Yetki No: 264 ) olarak tecrübeli ve konusunda uzmanlaşmış kadromuz ile Gaziantep ’te doğal gaz ve doğal gaz tesisatı sektöründe hizmet vermekteyiz.

Kurulum Aşamasında Neler Gerekir?

Çevreyi kirletmemesi ve sağlığa zararlı maddeleri içerisinde bulundurmaması bakımından oldukça tercih edilebilir olan doğalgaz sisteminde, tesisat ve kurulum aşaması oldukça önemlidir. Kurulum aşaması ne kadar güvenilir ve kolay görünse de, tesisat sırasında herhangi bir hata yapılması veya yanlış bir malzeme kullanımı sonucunda büyük sorunlar meydana gelebilir. Kurulum aşamasında; doğalgaz boru hatları, ana emniyet vanası, doğalgaz dağıtım şebekeleri, basınç regülatörü, manuel vana, doğalgaz kazanları, kolon ve iç tesisatlar ve son olarak kombi gerekmektedir.

Doğalgaz Kurulumunda Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Doğalgaz tesisatı yapılırken gaz boru bağlantısıyla yapılmış dişli bağlantılarda amacına uygun plastik esaslı sızdırmazlık özelliği olan malzemeler seçilmelidir. Ayrıca sızdırmazlık macunu ile ketenin de kullanılması gerekir. Tehlike anında kolayca ulaşılabilen yerler mevcuttur. Gaz taşıyıcı çelik boruların kuruluma bu alanlara yapılmalıdır. Ayrıca ana gaz borusu ve ana kapama vanasının hasar görmemesi için monte aşaması darbelere karşı yapılmalıdır. Herhangi bir tehlike yaşanmaması bakımından doğalgaz tesisat boruları, elektrik tesisatından 15 cm mesafede olmalıdır. Ayrıca tesisat için seçilen her maddenin yanmayan özellikte olması gerekir. Sağlıklı seçilmeyen ve kurulumu yapılamayan doğalgaz boruları zamanla paslanabilir. Bina içlerindeki gaz boruları, normal yapı nemliliği üzerinde nem ile temasa geçer ise bu paslanma gerçekleşebilir. Bu sebeple doğalgaz borularını paslanmaya karşı olacak şekilde seçilmelidir ve boruların nem ile temasa geçirilmemesi gerekmektedir.

Tamamıyla alanında uzman Gaziantep doğalgaz, Gaziantep kombi, Gaziantep doğalgaz tesisatı, Gaziantep doğalgaz sistemleri, Gaziantep ısıtma, Gaziantep soğutma, Gaziantep sıhhi tesisat Firması hizmetinizdedir. Hazin Mühendislik Isıtma, Soğutma ve Doğalgaz sistemleri hizmetleri almak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.

Gaziantep Doğalgaz Tesisatı Whatsapp Bilgi Hattı
Mutlu Müşterilerimizin Arasına Katılın. Fiyat Teklifi İçin Bizi Arayabilirsiniz: