Belkız Mahallesi 08029, Nolu Cd No: 11 Şehitkamil / GAZİANTEP

Doğalgaz Dönüşümü

Doğalgaz Dönüşümü

Doğalgaz Dönüşümü

Mevcutta merkezi ısıtma yapılan binalarda doğalgaz dönüşümü için öncelikle bireysel ya da merkezi ısıma tercihleri belirlenmelidir. Yakıt gideri paylaşımının sorun olduğu binalarda ısı kontrolünün bireysel yapılması avantajlı bir durumdur. Buna karşın merkezi sistemler de düşük toplam ilk yatırım maliyeti ile uygun çözümler sunmaktadır. Her iki sistemde de yüksek verimli ve teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Kat mülkiyeti kanununa göre, enerji dönüşümü ve ısıtma sisteminin merkezi sistemden bireysel sisteme dönüşümü kat maliklerinin sayısı ve arsa payı çoğunluğu ile verilecek karara bağlıdır. Ancak toplam 2000 metrekarenin üzerindeki binalarda ısıtma sisteminin merkeziden bireysele dönüştürülmesi için kat maliklerinin sayısı ve arsa payı olarak oybirliği ile verilecek karar üzerine yapılır.

Doğalgaz Dönüşümü Nedir?
Doğalgaz dönüşümü herhangi bir yeni cihaz almaya gerek kalmadan, eski cihazlar üzerinde ayar ve gaz kaçak detektörleri kontrolleri ile rahatça kullanılabilir hale gelmektedir. Pek çok mutfak cihazında doğalgaz dönüşüm işlemi yapılabilmektedir. Evlerde kullanılan cihazların, doğalgazlı eve geçince düşük maliyetli masraflar yapılarak ve profesyonel bir firmadan yardım alınarak kısa sürede doğalgaz dönüşümü gerçekleştirilebilmektedir. Doğalgaz dönüşüm işlemlerinde mutlaka uzman bir firmadan ( Hazin Mühendislik Yetki No: 264 ) yardım alınız.

Merkezi Isıtma Sistemlerinde Doğalgaz Dönüşümü
Merkezi ısıtma sistemleri, gerek ilk yatırım gerekse kullanım maliyetleri açısından bireysel ısıtma sistemlerine göre çok daha ekonomik ve de daha konforludur. Merkezi ısıtma ilk defa tesisat döşenecekse, ısı ölçerli ısıtma sistemleri kullanılarak her dairenin tükettiği kadar ödemesi sağlanabilir. Merkezi sistemlerin doğalgaz dönüşümü işleminde en önemli nokta kazan ve brülördür. Yarım silindirlik kömür kazanların doğalgaz dönüşümü ekonomik olmadığından gerçekleştirilememektedir. Ömrünü doldurmuş bir kömür kazanını doğalgaza dönüştürmek yerine doğalgaz yakıcılı bir kazan almak daha ekonomiktir. Kazanın doğalgaza dönüşüm onayı Makine Mühendisleri Odasından alınmalıdır. Doğalgaz tesisatı dönüşümü mutlaka yetkili ve profesyonel bir firma tarafından yapılmalıdır. Hazin Mühendislik ( Hazin Mühendislik Yetki No: 264 ) olarak katı ve sıvı yakıt kazanlarının doğalgaza dönüşümünde her türlü yetkinliklere sahip mühendislerimizle yanınızdayız.

Bireysel Isıtma Sistemlerinde Doğalgaz Dönüşümü
Bireysel ısıtma sistemlerinde özellikle katı ve sıvı yakıtlı kat kaloriferleri bulunmaktadır. Kat kaloriferlerinin doğalgaz dönüşümü ekonomik değildir. Bu kazanlar genellikle konutlarda, balkonlarda, kilerlerde veya banyo gibi çok küçük hacimli yerlerde bulunur. Bu tarz küçük hacimli yerler doğalgaz kullanımına uygun değildir. Cihazlar genellikle 8 metreküp hacimli, uygun havalandırması bulunan ve bacası olan mutfak ya da kapalı balkon gibi yerlerde konumlandırılabilir. Ocak, fırın ve kombi gibi LPG ile çalışan cihazlar küçük maliyetler ile doğalgaz dönüşümü yapılır. Bu dönüşümler yetkili servisler tarafından yapılmalıdır.

Daire İçi Doğalgaz Dönüşümü
Daire içi doğalgaz dönüşümü için, gaz şirketinin yetkilendirdiği bayilerden birine giderek proje ve tüt çalışması yaptırılmalıdır. Abonelik işlemleri sırasında katılım payı ve güvence bedeli ödenir. Merkezi sistem ile dönüşüm olacaksa sadece kazan dairesinde dönüşüm olur. Apartman dairelerinde ocak ve şofbenlerde doğalgaz dönüşümü için, ortak kolon tesisatı ile daire içi doğalgaz tesisatlarının yapılması gerekir. Bunun için ortak kolon hattı çektirilmesi gerekir. Bunun için Gaziantep doğal gaz tesisatı konusunda uzman mühendisleri ve tecrübeli ustaları ile Hazin Mühendislik firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Hazin Mühendislik

Gaziantep Doğalgaz Tesisatı Whatsapp Bilgi Hattı
Mutlu Müşterilerimizin Arasına Katılın. Fiyat Teklifi İçin Bizi Arayabilirsiniz: